AKTUALNOŚCI 2015/2016


PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

 

3 października 2015 maturzyści z klasy 3 LO i 4 TŻ wybrali się na Jasną Górę. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyło hasło Błogosławieni czystego serca. Po zawiązaniu wspólnoty,  maturzyści odprawili nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nie zabrakło również modlitwy różańcowej i udziału w Apelu Jasnogórskim. Przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej młodzież prosiła o światło Ducha Świętego na czas nauki i zdawania egzaminów,
Maturzyści zwiedzili
również Muzeum Auschwitz – Birkenau, gdzie na własne oczy przekonali się, jaka tragedia dotknęła ludzi trafiających do największego hitlerowskiego obozu śmierci.
Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali opowieści przewodniczki na temat życia obozowego więźniów. Wizyta w tym miejscu zmusiła do refleksji i wyciągnięcia wniosków na temat okrucieństwa wojny. Ta lekcja historii na długo pozostanie w  ich pamięci.

Opiekę na młodzieżą sprawowali: p. M. Brewka, p. A. Majcher i ks. D. Majchrowicz.

 


Gimnazjaliści u maturzystów

25.09.2015r. w naszej szkole gościli w ramach zajęć technicznych uczniowie klas trzecich Zarzeckiego Gimnazjum. Celem wizyty było obejrzenie profesjonalnie wyposażonej kuchni, sprzętu służącego do kulinariów oraz zapoznanie z zawodem kucharza. Młodzież z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przedstawiła prezentację multimedialną o pracy w zawodzie oraz opowiedziała o zasadach zdawania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – Kwalifikacja T6, który jest już za nimi i T15, który będą zdawać w styczniu 2016r. 
Maturzyści zaprosili młodszych kolegów na warsztaty kulinarne do naszej „szóstki”.

Dziękujemy gimnazjalistom za zainteresowanie naszym zawodem, zapraszamy do współpracy i do zobaczenia na warsztatach.


NASZ ABSOLWENT - DANIEL MRÓZ U PIERWSZOKLASISTÓW

 

25 września 2015 roku uczniowie klasy I TŻiUG spotkali się z absolwentem naszej szkoły Panem Danielem Mrozem – kucharzem pracującym w prestiżowym obiekcie hotelarsko – restauracyjnym w Arłamowie. Pan Daniel opowiadał o swojej pracy, począwszy od Zajazdu Borowik w Gniewczynie przez Pałac Hotel Sieniawa w Sieniawie po obecną pracę w Arłamowie. Wspominał czas spędzony w naszej szkole. Mówił, że tutaj rozpoczęła się przygoda jego życia – pasja, która dziś jest pracą, przyjemnością i realizacją marzeń. Zaprosił młodszych kolegów do Arłamowa. Zaproszenie przyjęliśmy z radością i już 19 października 2015 roku w ramach wycieczki programowej odwiedzimy naszego starszego kolegę. Danielu dziękujemy, że pamiętasz o swojej szkole.


 

SALON MATURZYSTÓW
PERSPEKTYWY 2015

Dnia 22 września 2015r. uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami odwiedzili Rzeszowski Salon Maturzystów, który odbył się przy współpracy Politechniki Rzeszowskiej. Dzięki temu młodzież miała możliwość nie tylko zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych z terenu całej Polski, ale także z bliska poznać wydział Zarządzania na Politechnice zwiedzając laboratoria towaroznawstwa żywności, technologii wizualnych i rzeczywistości rozszerzonej oraz bezpieczeństwa.
Maturzyści uczestniczyli również w wykładach na temat egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów prowadzonych przez pracowników OKE w Krakowie. Teraz pozostaje im jedynie podjęcie ostatecznej decyzji co do wyboru dalszego kierunku kształcenia i konsekwentne zmierzanie do realizacji wyznaczonego celu.
Powodzenia!

 

 

NIEDZIELA DLA ZDROWIA

"A od kaszy człowiek zdrów" - pod tym hasłem Kasia, Agnieszka i Mikołaj - uczniowie klasy II TŻ zachęcali mieszkańców Przeworska do spożywania potraw z kasz w czasie Niedzieli dla Zdrowia. Impreza ta odbyła się w parku w Przeworsku 20 września 2015 r. Wypieki z dodatkiem różnego rodzaju kasz cieszyły się ogromnym uznaniem wśród uczestników imprezy. Wystrój stoiska i miła obsługa przyciągał wielu chętnych pomimo niesprzyjającej pogody.

 

 

WYCIECZKA KLASY 1 TŻ DO "BAMALU"

Jak co roku we wrześniu klasa pierwsza Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięła udział w wycieczce programowej do firmy Bamal w Pełnatyczach. Uczniowie, pod czujnym okiem p. Agnieszki Matkowskiej i p. Doroty Pieczonki zwiedzili młyn pełnatycki oraz piekarnię. Zapoznali się z procesem technologicznym pieczenia chleba i bułek, mieli okazję przyjrzeć się sposobom formowania ciasteczek i ich dekorowania a dzięki uprzejmości Pana Kierownika - absolwenta naszej szkoły, mogli również zdegustować wypieki. Teraz już wszyscy wiedzą jak wygląda droga od ziarenka pszenicy aż do bułeczki i ciasteczka.

 


1 WRZEŚNIA 2015r.  -  POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 

Początek roku już za nami...

W tym roku naukę rozpoczną klasy pierwsze Technikum w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik logistyk. Tradycyjnie przedstawiciele tych klas złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej.

 

 

AKTUALNOŚCI ARCHIWUM

 

Archiwum aktualności roku szkolnego 2014/2015
Archiwum aktualności roku szkolnego 2013/2014
Archiwum aktualności roku szkolnego 2012/2013
Archiwum aktualności roku szkolnego 2011/2012